آلن : چیه کاراکتر جان اسنو سریال game of trons تو رو اینقدر به خودش جذب کرده پسر؟

مهدی: میدونی آلن، یه جنگجویی درون جان اسنو هست که بهم سخت تلنگر میزنه، من معتقدم که همه ما درونمون یه طیفی داریم که یه سرحد نهایش میشه جان اسنو و سر حد عکسش میشه غرغرو. 

از بچگی درحال نوسانیم بین این حدود، تا به یکی از این طیف ها نزدیکتر میشیم و کم کم رفتارمون از اون رنگ میگیره، و میشه بخشی از مدل ذهنیمون. این روزها توی هر محفلی میشینی موضوع بحث ربط پیدا میکنه به شرایط بد اقتصادی و یه عده که مدام در حال نالیدن اند و اگر تو همراهیشون نکنی متهم میشی به بی خیالی،  من فکر می کنم اینا همون جنگجو های بچگین که عشقشون شمشیر بازی و بروسلی بوده ولی حالا شمشیراشون رو قلاف کردن و اگر هم بخوان درش بیارن اینقدر کنده که به درد پوست کردن سیب زمینی هم نمیخوره.

آلن: دوس دارم منم به حرفات اینو اضافه کنم که مهدی، شرایط زیادی دخیلند که آدم رو سوق میدن به سمت غرغروی طیف، به نظر من جزء اصلی هاش سوالهایی که ما از خودمون میپرسیم و میزان مسئولیت پذیری یا مسئولیت گریزی مون رو مشخص میکنه. این غرغروها یه شبه این نشدن که،  اینا از بس با سوال هایی از این جنس رو شنیدن و تکرار کردن؛ مثل: 

" چرا همه چیز داره گرون میشه ؟

چرا هیشکی به فکر ما نیست؟

 چرا ما جهان سومیم؟ چرا اینقدر عقب افتاده ایم؟  و... به این وضع در اومدن.

هیشکی بهشون یاد نداده که در عوض این همه چرند و پرند برن توی رینگ زندگی خودشون و از خودشون بپرسن از دست من چه کاری برمیاد؟

من چطور میتونم شرایطم رو بهتر کنم؟

چطور میشه یه حرکتی به جلو زد؟

میدون جنگ من کجاست؟

و حرف آخر اینکه؛ مهدی برای پیروزی جنگیدن یعنی گره زدن حالت به نتیجه و این ریسک ناامید شدنت رو خیلی بالا میبره، 

بجنگ تا جنگجوی درونت لذت ببره و کیف کنه